Proč u nás cvičíte na strojích značky Grün Sport a jak poznat kvalitní stroj

Co by vás mělo zajímat u posilovacích strojů a jaké jsou ty v Avalon Fitness

Posilovací stroje – nedílná součást fitness. Jenže není stroj jako stroj a pro to, aby naplnil všechna očekávání zákazníka, musí být pro výrobu správně zvoleny materiály, technologie, biomechanika a z toho vyplývající bezpečnost, ale v neposlední řadě i design. Všechny tyto faktory sladit vyžaduje znalosti, zkušenosti, kreativitu a preciznost výrobce. 

Protože víme, že pro náš úspěch na kvalitě strojů velice záleží, je Avalon Fitness vybaveno výhradně stroji značky Grünsport. Stejně tak, jako se vyvíjí trendy v posilování, vyvíjí se celá léta i výroba strojů této značky. Prestiž výrobků garantuje dlouholetá tradice, pravidelná účast na největším veletrhu fitness v Evropě FIBO, úspěchy na velertrhu Sport Prague a certifikát udělený ministerstvem průmyslu ČR. Značka je na českém trhu již 25 let a v loňském roce tedy oslavili čtvrtletní výročí plné radosti z úspěchu. 

Vzájemná spolupráce mezi Avalon Fitness a Grünsport je výjimečná hned z několika důvodů. 

Dokážeme společně vyvíjet novinky

Dáváme prostor novým nápadům, díky kterým vznikají lepší unikátní stroje. Ukázkovým příkladem je jedinečná série, kterou jsme na podzim tohoto roku vybavili naše fitness, a okamžitě si tyto stroje získaly velkou oblibu. 

Na proces výroby máme možnost dohlížet

V průběhu realizace zakázky jezdíme na pravidelné návštěvy do výrobní haly a proces tak sledujeme. Víme, že se naše stroje vyrábí opravdu poctivě a kvalitně, osobně se totiž známe s lidmi, kteří je vyrábí od samého počátku. 

Stroje v provozu podléhají pravidelným servisním prohlídkám 

Zpětně tak výrobce ověřuje správnou funkčnost a provádí údržbu, případně opravuje závady, které vznikají například únavou materiálu nebo nepřiměřeným zacházením. Díky tomu pro Vás udržujeme stroje stále maximálně funkční a bezpečné. 

Na závěr ro Vás máme pár rad, jak poznat kvalitní stroj, na kterém se Vám bude nejen dobře cvičit, ale ve kterém se také můžete cítit bezpečně.

Co by Vás u stroje mělo zajímat? 

  1. Kvalita provedení – stroj musí být kvalitně konstrukčně zpracován. Všechny kladky a závaží musí být dostatečně zajištěny proti uvolnění nebo stržení. Při cvičení dochází k velkému přesunu energie ze stroje na člověka a naopak. Při závadě by tedy mohlo dojít k vážnému poranění. Stroje proto musí být konstruovány tak, aby dokázaly odolat mnohem větší, než maximální možné zátěži při cvičení.
  2. Stabilita stroje – každý stroj musí mít dostatečnou váhu své statické základny tak, aby při cvičení nedošlo k posunutí nebo dokonce převrácení stroje.
  3. Biomechanika stroje – stroj by měl být konstruován tak, aby byl v souladu s přirozenými pohyby lidského těla. Pokud toto konstrukce stroje nedovoluje, dochází k neadekvátnímu zatěžování pohybového aparátu, které vede k jeho traumatizaci. Aby byl cvik správně proveden, musí být u stroje například správné uložení opěrek, nastavení kladek, délka ramen a podobně. Případně musí být tyto části nastavitelné tak, aby na nich mohl cvičit kdokoli, bez ohledu na jeho tělesné proporce. 
  4. Optimální rozložení váhy – stroj musí být optimálně silově vyvážen tak, aby na něm mohli cvičit začátečníci i profesionálové. Váha například nemusí být dostačující, pokud je stroj příliš převodovaný. 
  5. Všechny tyto parametry perfektně splňují stroje značky Grün Sport, a tvoří proto nedílnou součást Avalon Fitness.

Provozní doba

Po-Pá: 6.00 - 22.00 hod

So-Ne: 8.00 - 22.00 hod