Jak po Vánocích opět srovnat váhu?

Vánoce jsou za námi a váha opět ukazuje více kil než bychom chtěli. Jak se jich teď zbavit? Přinášíme Vám 8 osvědčených tipů, jak na to.

  1. Snižte energetický příjem oproti výdeji. Jednoduše řečeno: méně jídla, více pohybu. Pokud budete svědomití a začnete počítat svůj denní kalorický příjem a výdej, nezapomeňte započíst také bazální metabolismus!
  2. Snídejte. Slýcháme to všichni už od dětství, ale většina z nás na to stále zapomíná. Snídaně je velice důležitým faktorem při boji s nadváhou. Ptáte se proč? Je to jednoduché, nastartuje Váš metabolismus. O dalších nesporných výhodách snídaně se dozvíte v dalším článku, který pro Vás připravujeme.
  3. Jezte pravidelně. Při boji s nadbytečnými kily není nic důležitějšího, nežli pravidelnost ve stravě. Vaše dieta by se měla skládat z 5 - 7 porcí denně, při čemž by každé jídlo mělo být vždy ve stejný čas. Nikdy nesmíte mít hlad! Malá rada pro Vás: připravujte si jídlo vždy den předem do krabiček.
  4. Dodržujte pitný režim. Ano, i pitný režim hraje velice důležitou roli při hubnutí. Je žádoucí, abyste v průběhu celého dne měli dostatečný příjem tekutin a to nejlépe ve formě čisté vody. Limonády, slazené nápoje nebo alkohol jsou kaloricky vydatné a proto jsou v dietě nežádoucí.
  5. Zaměřte se na kardio tréninky a udržujte tepovou frekvenci mezi 120 - 130 údery za minutu. Zvedáním těžkých činek vybudujete velké svaly, ale nadváhy se nezbavíte. Je důležité, abyste se při každém tréninku řádně zapotili. Není nic snadnějšího, než pálení tuků v průběhu tréninku podpořit kvalitním spalovačem s termogenickým účinkem. Pokud chcete předejít katabolickému efektu (úbytku svalové tkáně) ochraňte své svaly pomocí BCAA.  
  6. Změňte složení své stravy. Plnotučné výrobky nahraďte nízkotučnými. Sladkosti vyměňte za ovoce a každý den snězte 300 - 500 gramů zeleniny.
  7. Nejezte 2 - 3 hodiny před spaním.
  8. NEPOLEVUJTE! Přijdou chvíle, kdy se budete chtít vzdát a porušit svá pravidla. V tento moment je nejdůležitější setrvat a jít dál za svým cílem! Děláte to přeci pro sebe.

Mnoho úspěchu na Vaší cestě a především pevnou vůli Vám přeje Váš Avalon team

 

Provozní doba

Po-Pá: 6.00 - 22.00 hod

So-Ne: 8.00 - 22.00 hod